تولید رمز یکبارمصرف (اَرس)(نسخه IOS)

جهت جلوگیری از سو استفادههای احتمالی از كارتهای بانکی، متخصصین امر جهت افزایش امنیت تراكنشهای بانکی كاربران استفاده از رمزهای یکبار مصرف را پیشنهاد میدهند.

تصاویر

دانلود نرم افزار

سایر توضیحات

اپلیکیشن ارس در دو نسخه اندروید و IOS ارائه شده است تا گامی مؤثر در كاهش سو استفاده از كارتهای بانکی و جرایم اینترنتی مربوطه داشته باشد. این برنامه با تولید رمزهای یکبار مصرف كه هر 60 ثانیه منقضی میشود، تا حد زیادی امنیت رمزهای بانکی را بالا میبرد. با استفاده از رمزهای اول و دوم یکبار مصرف تولید شده در این اپلیکیشن، صاحب كارت در هنگام خرید، هر رمزی كه به فروشنده اعلام شود و یا در خریدهای اینترنتی استفاده شود، تنها 60 ثانیه معتبر است و پس از آن رمز قبلی منقضی شده و رمز جدیدی تولید میشود.

این امر، امکان كلاهبرداری از رمزهای عبور اول و دوم كارتهای بانکی را تقریباً غیر ممکن میسازد، چرا كه رمزهای تولید شده تنها 60 ثانیه و برای یک بار معتبر هستند و پس از آن منقضی شده و به هیچ عنوان قابل استفاده نخواهند بود. پس از 60 ثانیه، كاربر برای تراكنش بعدی خود، باید از رمز جدید تولید شده در اپلیکیشن ارس استفاده كند.

بدین ترتیب اپلیکیشن ارس از سو استفاده از رمزهای كارت بانکی جلوگیری میكند و كاربران این اپلیکیشن به راحتی و با خیالی آسوده، میتوانند از كارتهای بانکی خود در خریدهای حضوری و اینترنتی و یا در دستگاههای خودپرداز استفاده كنند.